Blog > Komentarze do wpisu

Neapol – miejsce, które musisz zobaczyć we Włoszech

Neapol to kolejne piękne miasto na mapie świata, które z całego serca polecam Wam do zwiedzenia. Miałam okazję przechadzać się w iście włoskim stylu w kwietniu tego roku. Co prawda trafiłam na gorący okres (protesty), ale i tak było bardzo sympatycznie. Trzeba zwrócić uwagę, że Neapol dzieli się na ten stary, zabytkowy, który jest pokazywany turystom, oraz ten nowoczesny – wielkomiejski, w którym dzieją się „biznesy”.


Swoją podróż rozpoczęłam od pięknych uliczek – zabytkowe domki, wysokie na trzy piętra kamienice, okiennice z drewna i zapach. Tak, ten zapach powodował we mnie takie wspaniałe uczucie – że chcę tutaj powrócić. Obejrzałam galerie handlową, która skutecznie może zawstydzić te, które są w Polsce. Wszystko w starych murach, wchodząc do zwykłej ZARY czułam się, jakbym odwiedzała co najmniej butik Gucciego czy Valentino :) do tego mili policjanci, który mieli głęboko w poważaniu, czy ktoś przechodzi po pasach, czy środkiem ronda – true story!

Całość zakończyłam w porcie – znajduje się tam zamek, a nawet dwa (jeden Alexandry – mojej imienniczki). W porcie zatrzymują się wielkie wycieczkowce, które robią wrażenie, a do tego pełno turystów – głównie z Niemiec – wiadomo kto w Europie na kasę na takie atrakcje.

W porcie jest też dużo kawiarenek, które oferują kawę (pamiętajcie o opłacie za serwis – zawsze plus 2 euro). A w jednej jadłam wspaniałą pizzę – o nieregularnym kształcie – podobno tak właśnie wygląda pizza neapolitańska! Polecam.

Źródła zdjęć: pl.wikipedia.org, www.wlochy4u.pl, turystyka.interia.plniedziela, 29 września 2013, okiempodroznika